Blog biznesowy: gotowe spółki zoo w Warszawie, które są na sprzedaż, do rejestracji lub do zakładania spółek!

INWESTYCJA CZ. II

Znaczenie terminu inwestycja zostało rozszerzone tak, aby móc opisać wszystkie sytuacje, w których w chwili obecnej ponosi się niezwykłe ofiary w nadziei przyszłych korzyści. Inwestowanie w rynek stanowi przykład takiego właśnie zastosowania tego terminu. W odniesieniu do rozpatrywanych zagadnień oznacza on przeznaczenie pieniędzy na specjalne działania marketingowe w kwocie znacznie przekraczającej wydatki, które są zwykle asygnowane na utrzymanie istniejącej wielkości sprzedaży. Takie rozumienie terminu inwestycja ulega często wypaczeniu, bowiem używa się go, aby opisać wydatkowanie dowolnej kwoty na reklamę czy stymulację zbytu.

Inne użycie terminu inwestycja odnosi się do tajników produkcji i technologii oraz kapitału ludzkiego. W miarę jak zwiększała się świadomość co do ważności ludzkich zdolności, wiele osób zaczęło mówić o inwestowaniu w umiejętności oraz opanowanie tajników produkcji i technologii. W tym przypadku jest to również sprawa przedsięwzięć gospodarczych, które są podejmowane z nadzieją na przyszłe korzyści. Ten rodzaj inwestycji jest prawie zawsze księgowany na rachunkach zysku i strat, to znaczy w księgach rachunkowych przedsiębiorstwa jest wykazywany jako pozycja kosztów bezpośrednich.

Niefortunne inwestycje mogą czasami okazać się katastrofalne w skutkach. W połowie lat siedemdziesiątych w miejscowości Uddevalla w Szwecji uruchomiono nową olbrzymią stocznię. W okresie tym fakt potężnej ekspansji japońskich i koreańskich stoczni był już prawie powszechnie znany. Inwestycje takie jak projekt stoczni w Uddevalla mogą po prostu zniszczyć kapitał.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.